5 znaczeń słowa reception

5 znaczeń słowa reception

5 znaczeń słowa reception

Język angielski jest przebogaty w różne słowa, a każde słowo przebogate jest w znaczenia. Dzisiaj możesz sprawdzić, czy znasz wszystkie znaczenia słowa “reception”.

Słysząc słowo “reception” pewnie od razu możesz się domyślić, że znaczy ono “recepcja”. Trzeba jednak pamiętać, że język angielski jest bogaty w różne słówka, które mają bardzo wiele znaczeń. Do tej listy z pewnością zalicza się właśnie “reception”. Sprawdź, czy znasz te 5 znaczeń słowa “reception”.

  1. przyjęcie, powitanie kogoś – np. Thank you for such a warm reception. (Dziękuję wam za tak ciepłe powitanie.)
  2. przyjęcie, odbiór (reakcja) – np. The book met with a favorable reception. (Książka spotkała się z przychylnym przyjęciem.)
  3. przyjęcie ślubne, wesele – np. I was a guest at a wedding reception last week. (Byłem gościem na weselu w zeszłym tygodniu.) 
  4. zasięg (w telefonie) – np. I need to leave to get better reception. (Muszę wyjść, żeby złapać lepszy zasięg.)
  5. zerówka (przed szkołą podstawową w Wielkiej Brytanii) – np. What age does a child go into reception class? (W jakim wieku dziecko idzie do zerówki?)

Mamy nadzieję, że po naszym dzisiejszym wpisie, na pytanie “Czy znasz te 5 znaczeń słowa reception”? będziesz mógł/mogła odpowiedzieć, że tak!

A jeśli chcesz wzbogacać swoje słownictwo angielskie o takie i kolejne słowa, to zapraszamy na nasze kursy indywidualne online. Sprawdź ofertę!

 

phrasal verbs z come
Słownictwo

5 phrasal verbs z come

5 phrasal verbs z come W dzisiejszym wpisie przedstawimy wam 5 phrasal verbs z come. Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy phrasal verbs z czasownikiem “look”. Teraz

Czytaj więcej »
reported speech
Gramatyka

Reported speech

Reported speech Reported speech (mowa zależna) to zabieg, w którym przytaczamy słowa wypowiedziane przez inną osobę nie używając bezpośrednio cytatu. Można więc powiedzieć, że wplatamy

Czytaj więcej »
tryby warunkowe 2 i 3
Gramatyka

Tryby warunkowe 2 i 3

Tryby warunkowe 2 i 3 W zeszłym tygodniu omówiliśmy tryby warunkowe 0 i 1. Były to tryby, w których mówiliśmy o dość realistycznych zależnościach. Teraz

Czytaj więcej »
tryby warunkowe 0 i 1
Gramatyka

Tryby warunkowe 0 i 1

Tryby warunkowe 0 i 1 Jeśli zawsze uważaliście angielskie tryby warunkowe za coś dziwnego, czego jest za dużo, to postaramy się to zmienić! W dzisiejszym

Czytaj więcej »
Koszyk
Scroll to Top