5 znaczeń słowa reception

5 znaczeń słowa reception

5 znaczeń słowa reception

Język angielski jest przebogaty w różne słowa, a każde słowo przebogate jest w znaczenia. Dzisiaj możesz sprawdzić, czy znasz wszystkie znaczenia słowa “reception”.

Słysząc słowo “reception” pewnie od razu możesz się domyślić, że znaczy ono “recepcja”. Trzeba jednak pamiętać, że język angielski jest bogaty w różne słówka, które mają bardzo wiele znaczeń. Do tej listy z pewnością zalicza się właśnie “reception”. Sprawdź, czy znasz te 5 znaczeń słowa “reception”.

  1. przyjęcie, powitanie kogoś – np. Thank you for such a warm reception. (Dziękuję wam za tak ciepłe powitanie.)
  2. przyjęcie, odbiór (reakcja) – np. The book met with a favorable reception. (Książka spotkała się z przychylnym przyjęciem.)
  3. przyjęcie ślubne, wesele – np. I was a guest at a wedding reception last week. (Byłem gościem na weselu w zeszłym tygodniu.) 
  4. zasięg (w telefonie) – np. I need to leave to get better reception. (Muszę wyjść, żeby złapać lepszy zasięg.)
  5. zerówka (przed szkołą podstawową w Wielkiej Brytanii) – np. What age does a child go into reception class? (W jakim wieku dziecko idzie do zerówki?)

Mamy nadzieję, że po naszym dzisiejszym wpisie, na pytanie “Czy znasz te 5 znaczeń słowa reception”? będziesz mógł/mogła odpowiedzieć, że tak!

A jeśli chcesz wzbogacać swoje słownictwo angielskie o takie i kolejne słowa, to zapraszamy na nasze kursy indywidualne online. Sprawdź ofertę!

 

Informal contractions
Słownictwo

Informal contractions

Praktyczny Angielski Online: O Zaletach Informal Contractions W dzisiejszym zabieganym świecie, skrótowce i ściągnięcia językowe stają się coraz bardziej powszechne, zarówno w codziennym życiu, jak

Czytaj więcej »
5 znaczeń słowa reception
Słownictwo

5 znaczeń słowa reception

5 znaczeń słowa reception Język angielski jest przebogaty w różne słowa, a każde słowo przebogate jest w znaczenia. Dzisiaj możesz sprawdzić, czy znasz wszystkie znaczenia

Czytaj więcej »
Koszyk
Scroll to Top